کودکان از طفولیت علاقه زیادی به لمس شدن دارند و یکی از بهترین روشهای آرام کردن یک نوزاد ماساژاو با روغن است اما به مرور زمان کودک با ترسهایی روبرو میشود که ما والدین به آنها میدهیم و سعی میکند خود را در برابر خطرات احتمالی محافظت کند و بدون توجه به علل و ریشه آن به مرور زمان فاصله خود را با دیگران بیشتر میکند تا روزی که اولین ماساژ را تجربه میکند و مجددا به آرامشی که در نوزادی از دست داده میرسد. برای اغلب مراجعین به مراکز ماساژ رسیدن به این نقطه آرامش به همراه تسکین دردی که پس از یک ماساژ خوب میگیرند ماساژ را بصورت یک عادت و روشی برای آشتی با بدن خود در می آورد .

اینجا در باشگاه آگاهی برتر، ما ماساژهای متنوعی را برای شما تدارک دیده ایم که بعد یا قبل از جلسات ورزشی خود یا به سادگی فقط برای احساس آرامش و یا باز کردن گره های فیزیکی ناشی از استرس های روزانه میتوانید از آن بهره ببرید: تعدادی از این ماساژها را برای شما نام میبریم هر چند که ماساژهای ارائه شده در باشگاه به همین تعداد محدود نمیشود:

ماساژ آگاهی برتر
ماساژ یومیهو آگاهی برتر یوگا

ماساژ یومیهو

مبنای تئوریک روش درمانی “یو می هو”، آثار پاتولوژیک انحراف ستون فقرات است که بسیار در این باره بحث شده است. این تئوری از این نقطه نظر قابل درک است که جابجایی لگن خاصره و عدم تعادل در مرکز ثقل بدن اجازه نمی دهد که با روش های معمول درمانی، از جمله استفاده از روش های درمان دارویی، بتوان به نتایج مثبت و قابل اعتمادی دست یافت. اما با اصلاح لگن خاصره و انحراف ستون فقرات، می توان به نتایج بسیار خوبی نایل آمد.
روش “یو می هو تراپی” که تمامی اعضاء بدن را تحت تأثیر خود قرار می دهد، اصلاح، درمان و فعال کردن مفاصل، عضلات، ارگان های داخلی، اندام ها، سیستم گردش خون و لنفاوی، سیستم اعصاب، سیستم تنفسی، سیستم گوارشی و … را هدف خود قرار داده است.وش یومی هو به عنوان یک روش کل نگر و درمان طبیعی تا حد امکان از تجویز هرگونه داروی شیمایی یا روش‌های تهاجمی دیگر نظیر جراحی‌ها اجتناب کرده و می‌کوشد با در راستا قرار دادن وضعیت کلی بدن و برگرداندن مرکز ثقل آن به جایگاه اصلی، هماهنگی کاملی بین اندام‌ها و دستگاه‌های گوناگون بدن به‌وجود آورده و سیستم هومئوستاز بدن را نیز در حالت تعادلی نگهدارد.

اگرچه بیماری‌های دستگاه اسکلتی عضلانی و سیستم حرکتی اولین گروه اختلالاتی است که یومی هو به درمان آنها می‌پردازد (نظیر بیرون زدگی دیسک، درگیری دستگاه عصبی نظیر سیاتیک، سندرم توراسیک اوت لت، سندرم پریفورمیس، سندرم تونل کارپال، آرتروز، فریز شولدر، اسکلیوز، کیفوز، لوردوز، پای پرانتزی، پای ضربدری و غیره) اما فراتر از آن به بیماری‌های دستگاه عصبی و سیستم ایمنی و خود ایمنی، پاره ای از بیماریهای قلبی، گوارشی، دستگاه جنسی، آمنوره، دیسمنوره، ناتوانی جنسی، پاره ای از ناباروری‌ها، خستگی مفرط، افسردگی و … نیز تا کنون پاسخ مناسبی داده‌است.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی از خطوط انرژی که سیستم خطی سن، یا سن سیپ نامیده می‌شوند، استفاده می‌کند. هر خط سن که در ماساژ تایلندی انجام می‌شود با قسمت‌های مختلف بدن، سیستم‌های ارگان‌ها و بیماری، درد یا اختلال مرتبط است. به این معنی که ارائه‌دهندگان ماساژ تایلندی از این خطوط برای بهبودی وضعیت بدن استفاده می‌کنند و یک درمان جامع را ارائه می‌دهند.
ماساژ تایلندی چندین فایده برای سلامتی شما دارد:
۱. اضطراب را کاهش می‌دهد و سبب آرامش شما می‌شود.
ماساژ می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد و افرادی که ماساژ تایلندی را دریافت می‌کنند معتقدند که به آرامش ذهن و بدن آن‌ها بسیار کمک می‌کند. محیطی که در آن ماساژ تایلندی انجام می‌شود، فضایی آرام است همراه با موسقی ملایم که کمک می‌کند بدن و ذهن آرام شوند و بدن ریلکس شود.
2. انرژی را افزایش می‌دهد.
تکنیک ماساژ تایلندی که توسط یک فرد حرفه‌ای انجام می‌شود، می‌تواند ماساژ عمیقی ارائه دهد که سبب افزایش انرژی فرد دریافت‌کننده می‌شود و جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد.
3. تمرکزتان را افزایش می‌دهد.
ماساژ تایلندی بر اساس یوگا، طب فشاری و حرکات کششی است. طب فشاری به وسیله‌ی انگشتان، دست‌ها، پاها، زانو و آرنج‌ها در بیش‌تر قسمت‌های بدن انجام می‌شود و همین سبب می‌شود که خون اکسیژن و مواد مغذی را به مغز برساند و به این ترتیب تمرکز و دقت‌تان در طول انجام فعالیت‌های مختلف افزایش می‌یابد.
4. سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
در یک ماساژ حرفه ای تقویت سیستم ایمنی، می‌تواند به شما کمک کند تا از آنفولانزا، سرماخوردگی و حتی برخی از بیماری‌های باکتریایی و ویروسی دور باشید.

5 فرایند پیری را کند می‌کند.
ماساژ تایلندی نیز مانند مراقبه و یوگا تاثیر زیادی بر روند پیری بدن دارد. ترکیبی از یوگا، داروهای گیاهی و طب فشاری در ماساژ تایلندی جریان خون و آزاد شدن هورمون‌های متعدد را که سبب بهبود بازسازی و ترمیم سلول می‌شوندا
6. درد و سردرد را تسکین می‌دهد.
7 ماساژ تایلندی مانع از افزایش وزن می‌شود.
8. علائم آرتریت را کاهش می‌دهد.

ماساژ تایلندی آگاهی برتر
ماساژ سوئدی آگاهی برتر

ماساژ سوئدی

 مطالعه انجام شده توسط مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، که درنیویورک تایمزبه چاپ رسید، نشان داد که افرادی که ۴۵ دقیقه ماساژ سوئدی دریافت می کنند، این ماساژ کاهش قابل توجهی درسطح هورمون استرس، کورتیزول، و همچنین تولید آرژینین و که می تواند منجر به افزایش کورتیزول شود، را در بدن آنها در پی دارد. و نیز میتواند درافزایش تعداد لنفوسیت ها، که سلول های سفید خون هستند و بخشی از سیستم ایمنی بدن می باشند، کمک کند.

ماساژ سوئدی با استفاده ازپنج حرکات پایه برای افزایش گردش خون انجام میشود. درمانگر با استفاده از فشار محکم اما ملایم، با کمک روغن که اصطکاک را کاهش می دهد، برای فشرده سازی و شل شدن عضلات، و درجهت جریان خون حرکات خود را انجام میدهد.

ماساژ سنگ های داغ

سنگ ­های داغ که توسط آتش داغ شده ­اند توسط افراد بومی آمریکا برای درمان ماهیچه ­های دردناک استفاده می شود، ولی استفاده مدرن از سنگ­های داغ در ماساژ توسط Mary Nelson ساکن Tucson آریزونا صورت گرفت.وی روش استفاده از سنگ­ های داغ خود را تحت نام تجاری درمان LaStone ثبت کرد، که دارای جنبه­ هایی از آموزه­ های بومی ­های آمریکایی میباشد.یش از ورود شما، درمانگر ماساژ، سنگ­ ها را ضد عفونی کرده و در حمام آب 150-120 درجه داغ می­ کنند. این سنگ ­ها معمولاً بازالت و سیاه آتشفشانی بوده و به خوبی گرما را جذب و پس می ­دهند و توسط نیروی طبیعی در رودخانه یا دریا صاف شده ­اند.
ماساژ معمولاً در حالتی که صورت رو به پایین است شروع می­ شود و درمان­گر با کار بر روی پشت ماساژ را شروع می ­کند. در ابتدا ماساژگر با ماساژ سوئدی معمول بدن را گرم می­ کند و سپس همزمان با قرار دادن سنگ­ های داغ به ماساژ ادامه می­ دهد. ماساژگر از سنگ ­ها با اندازه و شکل ­های مختلف استفاده می­ کند- سنگ­ های بزرگ برای عضلات بزرگ و سنگ­ های کوچک برای عضلات کوچک.
درمان­گر همچنین مممکن است سنگ­ هایی را در برخی نواحی ستون فقرات، کف دست، بر روی شکم و یا بین انگشتان به منظور بهبود جریان انرژی در بدن شما استفاده کند. بسیاری از درمان­گرها بر این عقیده هستند که سنگ ­ها دارای بار انرژی بوده که با قرار دادن در الگوهای خاص بدن منجر به انتقال انرژی می ­شوند.
در صورتی که سنگ­ ها بیش از حد داغ می ­باشند و یا فشار بیش از اندازه می­ باشد، به درمانگر اطلاع دهید. و در صورتی که احساس ناخوشایندی دارید می ­توانید درخواست کنید که از سنگ ­ها استفاده نکند.

ماساژ سنگ های داغ یوگا آگاهی برتر
باشگاه یوگا Agahi bartar آگاهی برتر

با پکیج های استثنایی باشگاه آگاهی برتر، روزهای خاص را برای دلبندان خود خاطره انگیز کنید. پکیج تولد، روز مادر، روز زن ، روز عشق ، روز پدر، روز معلم ، روز پرستار یا به سادگی برای ابراز علاقه و یا تشکر یک ماساژ هدیه بدهید تا ما هم این هدیه را برای دلبندانتان خاطره انگیز کنیم.

کانال تلگرامی مجموعه آگاهی برتر

جهت عضویت در کانال تلگرامی مجموعه آگاهی برتر، روی لوگوی تلگرام کلیک نمایید